Administrator, administrowanie systemami, zarządzanie serwerem Linux – Bydgoszcz, Toruń, Poznań

Hosting dedykowany dla małych firm – czy to się opłaca?

Niewielkie przedsiębiorstwa zwykle mają problem z wyborem odpowiedniego hostingu. Głównym utrudnieniem jest zwykle zmienne zapotrzebowanie na zasoby. Ruch na stronie internetowej jest zwykle dość niski, jednak bywają chwilę, gdy rośnie on kilkakrotnie. Zapotrzebowanie na zasoby dynamicznie się zmienia, tak jak zmienia się przedsiębiorstwo. Hosting dedykowany wybierany jest zwykle przez prężnie rozwijające się firmy. Czy jest to dobra opcja dla małych przedsiębiorstw?

Czym jest serwer dedykowany?

Serwer dedykowany jest w całości oddany klientowi. Oznacza to, że użytkownik nie musi dzielić się zasobami serwera z innymi. Wszystko to przekłada się na najwyższy poziom wydajności. Witryna będzie działać niezawodnie oraz szybko. Nawet wysoki ruch na stronie nie będzie powodować ryzyka przeciążenia. Takie rozwiązanie najlepiej sprawdza się w przypadku dużych sklepów z branży e-commerce. Jest to opcja dość droga, więc dla małych przedsiębiorstw może być to jedynie strata pieniędzy. Strony o małym lub średnim ruchu nie wymagają tak wysokich zasobów, jak ogromne e-sklepu. Nie ma więc sensu płacić za coś, z czego nie będziemy korzystać. O serwerze dedykowanym warto pomyśleć w przyszłości, kiedy prowadzony biznes rozwinie się. Na starcie warto jednak stawiać na serwer wirtualny.

Czym jest serwer wirtualny?

Serwer wirtualny to wydzielona przestrzeń na serwerze, która przypisana jest konkretnemu użytkownikowi. Oznacza to, że nadal pozostajemy niezależni, jednak do dyspozycji nie mamy wszystkich zasobów serwera. Atutem takiego rozwiązania jest to, że mamy zagwarantowane zasoby, których nie mogą zużyć nam inni użytkownicy (jak w przypadku hostingu współdzielonego). Taka opcja nie niesie za sobą niemal żadnych ograniczeń, gdyż za przypisaną część serwera odpowiadamy wyłącznie my. Zaletą serwera wirtualnego jest przede wszystkim cena. Może być on nawet kilka razy tańszy od serwera dedykowanego.
W instalacji oraz konfiguracji serwera pomoże nam administrator Linux. Posiada on niezbędne doświadczenie, dzięki czemu wszystko przebiegnie sprawnie. Profesjonalne zarządzanie serwerem daje również gwarancje wysokiej wydajności. Parametry pracy są stale monitorowane oraz dostosowywane do zmieniającego się zapotrzebowania.

Related Posts

Jakie są najważniejsze parametry hostingu?

Do najbardziej charakterystycznych cech każdego serwera należą jego parametry, od których warto uzależnić wybór usługi hostingowej. Poszczególne czynniki wpływają między innymi na wydajność i funkcjonalność. Warto więc dopasować je do indywidualnych wymogów własnego projektu internetowego. Konfiguracją i zarządzaniem serwerami hostującymi strony i aplikacje webowe klientów może się zająć informatyk Linux. Pojemność konta i transfer Kluczowym […]

Read More

Stabilność i niezawodność serwera hostingowego

Każdy administrator Linux, pracujący na określonym serwerze hostingowym, mógłby z powodzeniem wymienić kilka cech, które – jego zdaniem – decydują o bezpieczeństwie i stabilności zapisanych na nim danych. W dzisiejszym wpisie kilka słów o tym, jakie czynniki decydują o niezawodności pracy konkretnego serwera. Analiza heurystyczna sieci Jednym z najważniejszych czynników wpływających na bezpieczeństwo i stabilność […]

Read More