Administrator, administrowanie systemami, zarządzanie serwerem Linux – Bydgoszcz, Toruń, Poznań

Jakie są najważniejsze parametry hostingu?

Do najbardziej charakterystycznych cech każdego serwera należą jego parametry, od których warto uzależnić wybór usługi hostingowej. Poszczególne czynniki wpływają między innymi na wydajność i funkcjonalność. Warto więc dopasować je do indywidualnych wymogów własnego projektu internetowego. Konfiguracją i zarządzaniem serwerami hostującymi strony i aplikacje webowe klientów może się zająć informatyk Linux.

Pojemność konta i transfer

Kluczowym parametrem serwera jest pojemność konta. Dotyczy to przestrzeni dyskowej, na którą użytkownik może wrzucać bazy danych, pocztą e-mail oraz innego rodzaju pliki. Pojemność serwera podawana jest w gigabajtach, jednak najbardziej rozbudowane pakiety hostingowe często oferują dostęp do nielimitowanej przestrzeni dyskowej. Nie bez znaczenia pozostaje także transfer, czyli łączna ilość danych wysyłanych przez serwer do użytkowników, a także ilość danych przez niego przyjmowanych.

Inne parametry serwera

Przy wyborze dostawcy hostingu warto sprawdzić obsługiwane na serwerze technologie, w tym języki oprogramowania. Istotnym parametrem jest także backup. Kopie zapasowe pozwalają na zabezpieczenia przechowywanych danych, na wypadek ich utraty. Profesjonalny administrator Linux jest wówczas w stanie skorzystać z backupu oraz przywrócić informacje skasowane na przykład przez przypadek. Ważny czynnik to także ilość obsługiwanych domen, która może być utrzymywana w ramach wybranego pakietu dostawcy hostingu.

Related Posts

Hosting dedykowany dla małych firm – czy to się opłaca?

Niewielkie przedsiębiorstwa zwykle mają problem z wyborem odpowiedniego hostingu. Głównym utrudnieniem jest zwykle zmienne zapotrzebowanie na zasoby. Ruch na stronie internetowej jest zwykle dość niski, jednak bywają chwilę, gdy rośnie on kilkakrotnie. Zapotrzebowanie na zasoby dynamicznie się zmienia, tak jak zmienia się przedsiębiorstwo. Hosting dedykowany wybierany jest zwykle przez prężnie rozwijające się firmy. Czy jest […]

Read More

Stabilność i niezawodność serwera hostingowego

Każdy administrator Linux, pracujący na określonym serwerze hostingowym, mógłby z powodzeniem wymienić kilka cech, które – jego zdaniem – decydują o bezpieczeństwie i stabilności zapisanych na nim danych. W dzisiejszym wpisie kilka słów o tym, jakie czynniki decydują o niezawodności pracy konkretnego serwera. Analiza heurystyczna sieci Jednym z najważniejszych czynników wpływających na bezpieczeństwo i stabilność […]

Read More